Kandydaci

1. Wojciech Augustyniak

Od 12 lat mieszkam na Jeżycach, obecnie w kamienicy przy ul. Reja, a wcześniej przy ul. Polnej. Jestem wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz współzałożycielem Fundacji „Nieściszalni”, przy której funkcjonuje zlokalizowana na ulicach Dąbrowskiego i Strzałkowskiego Republika Rytmu – szkoła muzyki rozrywkowej. Działam również społecznie jako członek Polskiego Alarmu Smogowego.
W naszej dzielnicy najbardziej cenię sobie połączenie miejskości i lokalności. Z jednej strony mamy tutaj największą gęstość zaludnienia w Poznaniu z wszelkimi tego konsekwencjami, ale jednocześnie wszędzie mamy blisko i znamy się z imienia nie tylko z sąsiadami, ale również z właścicielami ulubionych knajpek, sklepów i innych punktów usługowych.
Wierzę, że jesteśmy w stanie odmieniać dzielnicę zachowując jej zalety, a walcząc z negatywnymi aspektami gęstej zabudowy, takimi jak niska jakość powietrza oraz mała dostępność terenów rekreacyjnych.
W Radzie Osiedla Jeżyce chcę kontynuować prace, którymi zajmowałem się w poprzedniej kadencji. Chciałbym doprowadzić do dokończenia i realizacji projektów zwiększających bezpieczeństwo i komfort najsłabszych uczestników naszych wspólnych przestrzeni tj. pieszych, dzieci i osób starszych. Ulice, które w pierwszej kolejności mają szanse na wprowadzenie takich zmian w najbliższej kadencji to: Jackowskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza, Św. Wawrzyńca, Poznańska, Jeżycka i Kościelna.
8. Piotr Delimata

Jestem poznaniakiem z urodzenia i wyboru, ale z Jeżycami związałem się mniej więcej w okresie studiów przy ulicy Szamarzewskiego. Pracując przez kilka lat w Teatrze Nowym i grając na basie po jeżyckich piwnicach na dobre zdążyłem zakochać się w tej dzielnicy. Pięć lat temu, pełni entuzjazmu (za to z niepełnym kompletem mebli zdobytych częściowo za jeżycką walutę), wspólnie z rodziną wprowadziliśmy się do kamienicy przy ulicy Poznańskiej, w której obecnie pełnię rolę przewodniczącego wspólnoty.
W 2015 zostałem współzałożycielem i animatorem niezależnego domu kultury „Centrum Amarant” w Domu Tramwajarza. Wśród moich lokalnych aktywności mogę wymienić też takie działania jak warsztaty w szkole muzycznej „Republika Rytmu” czy projekty miejskie realizowane przeze mnie jako producenta Generatora Festiwalu Malta.
Jako absolwent m.in. Kulturoznawstwa UAM ze specjalizacją Miasto i sfera publiczna szczególną uwagę przywiązuję do negatywnych skutków zjawisk gentryfikacji. Inicjując akcje kulturalne będące elementem programów rewitalizacji dzielnic, staram się zawsze pamiętać, że zarówno miasto jak i ożywiająca je tkanka kulturalna należeć powinny do wszystkich mieszkańców – bez względu na ich wiek, zamożność czy inne cechy. Realizując najambitniejsze nawet projekty kulturalne, kluczowym jest, by ich domeną było zawsze łączenie i szukanie dróg porozumienia miast wykluczania i stygmatyzowania. Jeśli mamy się dzielić – dzielmy się pięknie.
10. Adam Dzionek

Jestem lekarzem weterynarii, przyjacielem zwierząt. Mieszkając od wielu lat na Jeżycach czynnie uczestniczę w konsultacjach społecznych i wspieram w działaniach obecną Radę Osiedla. Zależy mi na zielonych Jeżycach – osiedlu czystym i estetycznym. Planuje zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza tych najsłabiej chronionych, czyli pieszych i rowerzystów. Chcę, aby na Jeżycach powstały wybiegi dla psów – komfortowe miejsce spacerów czworonożnych mieszkańców i spotkań ich właścicieli. Prywatnie, szczęśliwy mąż, zapalony rowerzysta i podróżnik.
11. Paweł Głogowski

Jestem założycielem i prezesem Stowarzyszenia Ulepsz Poznań, które na przestrzeni ostatnich 8 lat zorganizowało ponad 30 projektów miejskich związanych z edukacją, partycypacją, zrównoważonym transportem czy estetyką przestrzeni miejskiej. W roku 2011 założyłem Fundację Junior, której celem jest pomoc dzieciom z uboższych rodzin w nauce i rozwoju kulturalnym. Przez 5 lat udało nam się zaangażować ponad 50 wolontariuszy, którzy systematycznie pomagali ponad 50 dzieciom w przezwyciężeniu najróżniejszych wyzwań szkolnych. Od 2015 współtworzę Poznański Alarm Smogowy, który działa na rzecz rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście. Ukończyłem prawo na Uniwersytecie Adam Mickiewicza oraz studia L.LM. na Europa-Insitut w Saarbrücken. Obecnie piszę doktorat na temat partycypacji społecznej na poziomie europejskim oraz pracuję w branży wydawnictw naukowych. Jestem tatą trójki dzieci, miłośnikiem płyt winylowych oraz tenisa.
15. Marek Jerzak

Mam 41 lat i jestem synem Jerzego z Jeżyc :-). Choć większość dzieciństwa spędziłem w Szczecinie, na Jeżycach, u mojej babci w mieszkaniu z widokiem na charakterystyczną wieżę ciśnień „Powogazu”,. bywałem w każde wakacje. Wreszcie, osiedliłem się tu podczas studiów politologicznych. Jako dziennikarz Gazety Wyborczej pisywałem o życiu tej najbardziej klimatycznej dzielnicy. Już wtedy pytałem kiedy korzystający z tramwajów przy rynku Jeżyckim zyskają wygodne przystanki? Dziś po kilkunastu latach, starsi mieszkańcy nadal mierzą się z problemem wspinania się do bimb bezpośrednio z poziomu jezdni. Tego tematu nie można dłużej przekładać. Zadziałajmy!
Widzę również problemy ludzi młodych, którzy osiedlają się tu, zakładają małe knajpki i sklepiki. By ich biznesy miały szanse na rozwój, potrzeba im więcej klientów. Ściągnijmy na Jeżyce ciekawymi wydarzeniami mieszkańców z innych dzielnic czy turystów! Jeżyce nie są wcale mniej atrakcyjne od krakowskiego Kazimierza! Widzę w przestrzeni publicznej miejsce na mini festiwal teatralny, jestem też w stanie odkopać zapomniane podwórko, by urządzić na nim wieczór z jazzem przy kieliszku wina. Do aktywności Jeżyczan nie trzeba zachęcać, trzeba im tylko dać szansę działać!
17.Magda Kielar

Od dwóch lat działam społecznie w Inicjatywie Chcemy Pięknych Jeżyc. Jestem też inicjatorką pierwszego poznańskiego giveboxa na Jeżycach. Chcę Jeżyc przyjaznych dla swoich mieszkańców, zachęcających do wyjścia z domu i integracji z sąsiadami. Jeżyc bezpiecznych dla dzieci i seniorów. Do tego potrzebna jest nam przestrzeń dla pieszych na chodnikach, spowolnienie ruchu, jak najwięcej zieleni i miejsc do zabawy i odpoczynku.
Z wykształcenia antroplożka kultury, zawodowo projektantka użyteczności, obecnie prowadzę własną działalność. Mieszkam na ulicy Polnej a na Jeżycach z przerwami, od 15 lat.
18.Krzysztof Koch

Jeżyce to moja ojczyzna z wyboru i jednocześnie miłość od pierwszego wejrzenia. Mieszkam tu od 3 lat. Na co dzień jestem adwokatem, występuję w licznych procesach sądowych i negocjacjach, doradzam w biznesie. Po godzinach działam społecznie, podróżuję, biegam i staram się możliwie często korzystać z oferty kulturalnej naszego miasta.
W 2017 roku założyłem oddolny, nieformalny ruch pod nazwą „Inicjatywa Społeczna >>Chcemy Pięknych Jeżyc<<”, który najpierw walczył o remont i rewitalizację ul. Słowackiego (blisko 1000 zwolenników wśród mieszkańców, akcja zakończona sukcesem), a następnie o poprawę jakości życia osób, które korzystają z chodników w celach, w jakich powstały przed stu laty, a więc innych niż parkowanie. Nasz „Jeżycki Apel Pieszych” okazał się najliczniejszą w Poznaniu inicjatywą miejską, którą entuzjastycznie przyjęło ponad 2000 osób. Z wieloma z nich rozmawiałem twarzą w twarz, dzięki czemu dowiedziałem się, że mieszkańcy są zmęczeni ciągłym kluczeniem ścieżkami ewakuacyjnymi, jakimi stały się nasze chodniki – permanentnie zastawione przez parkujące samochody. Dla osób starszych, niepełnosprawnych czy spacerujących z wózkami dziecięcymi oznacza to przecież faktyczne uwięzienie w domu. Zorganizowałem też, wraz z ekipą z naszego ruchu, pierwszy w mieście lokalny panel dyskusyjny w związku z wyborami samorządowymi 2018 roku. „Jeżycka Debata Wyborcza”, bo o niej mowa, pozwoliła publiczności zgromadzonej licznie w Domu Tramwajarza, a także tysiącom internautów, poznać bliżej sylwetki kandydatów, startujących z naszego okręgu. Zaangażowałem się jeszcze w wiele innych działań społecznych, takich jak na przykład walka o rewitalizację pięknego i unikatowego, a nadal zapuszczonego placu Bernardyńskiego.
Chcę wnieść pozytywną energię w życie dzielnicy, która wszak dynamicznie się zmienia i potrzebuje dalszych bodźców stymulujących. To wspaniałe, że mamy w niej tyle ciekawych i miastotwórczych miejsc a poznaniacy przeprowadzają się tu coraz chętniej.  Ambitne kino, teatry i liczne restauracje stanowią niezaprzeczalną wartość, jednak zmianom muszą towarzyszyć działania, które realnie podniosą komfort życia i sprawią, że będzie nam się tu dobrze przebywało, jadło czy robiło zakupy: potrzeba przywrócenia dawnej zieleni przyulicznej, wygodnych traktów pieszych i przystanków, pozwalających na cywilizowane wsiadanie do tramwaju bez żałosnej „wspinaczki”, która dla starszych czy słabszych pasażerów staje się przeszkodą nie do pokonania. Konieczne jest przeprowadzenie remontów kluczowych ulic: Dąbrowskiego, Mickiewicza, Poznańskiej, Jeżyckiej czy Wawrzyniaka. I oczywiście serca dzielnicy, czyli naszego ukochanego Rynku. A także dbanie o integrację mieszkańców, poprzez tworzenie dostępnej kultury i otwartych miejsc wypoczynku. Marzę o ulicach pełnych handlu z prawdziwego zdarzenia, tak, byśmy przypomnieli sobie, że na zakupy nie trzeba wcale jeździć do komercyjnych molochów, które swego czasu wyssały ludzi z przestrzeni publicznej. Chciałbym, by Jeżyce odzyskały dawny blask i stały się obszarem przyjaznym dla wszystkich, niezależnie od zasobności portfela, wieku, wykształcenia czy poglądów
20. Justyna Kuberka

Jestem rodowitą poznanianką urodzona ponad 40 lat w naszym jeżyckim szpitalu na Polnej . Jeżyce są mi bliskie od 20 lat, a tak najbardziej szkoła do której uczęszczała moja  starsza córka, a młodsza córka za rok kończy edukację w szkole podstawowej. Na przestrzeni lat widać jak zmienia i kształtuje się ta zróżnicowana, a zarazem piękna dzielnica. Choć nie ukrywajmy trzeba jeszcze  dużo pracy włożyć by było jeszcze piękniej. By na chodniku było miejsce dla seniorki i dla rodzica z wózkiem, by chodniki nie przypominały toru przeszkód.
Mimo że jestem samotną matką nie straszne mi są wyzwania . Bardzo lubię pracę z dziećmi i temu oddaje się poza pracą zawodową. Współpracuję z fundacją działającą na Jeżycach, gdzie prowadzę zajęcia twórcze z dziećmi, dodatkowo wspieram szkołę w jej działaniach nie tylko poza lekcyjnych ale i rozwojowych. Dwa lata temu w tejże szkole otrzymałam statuetkę społecznika. Jest to nagroda przyznana ponoć jak dotąd tylko raz. Poza tym rozpoczęłam działania w kierunku utworzenia świetlicy dla dzieci. Chciałabym zadbać o bezpieczeństwo czystość i przyjemną edukację.
21.Marcin Kucza

Mam 26 lat, ukończyłem Politechnikę Poznańska, a obecnie pracuję w branży informatycznej. Kandyduję do Rady Osiedla, ponieważ interesuję się otoczeniem, w którym mieszkam i chciałbym aktywnie uczestniczyć w przemianach, jakie w nim zachodzą.
Biorę udział w konsultacjach społecznych oraz zgłaszam miejskim instytucjom swoje propozycje usprawnień w najbliższym mi otoczeniu – szczególnie bliskie są mi sprawy ul. Poznańskiej, którą uważam za wyjątkowo nieprzyjazną i niebezpieczną dla pieszych i rowerzystów. Sam kilkukrotnie byłem świadkiem lub uczestnikiem niebezpiecznych sytuacji na skrzyżowaniu Poznańskiej z Mylną i Strzałkowskiego, co skłoniło mnie do walki o poprawę organizacji tej przestrzeni.
Chciałbym, aby Jeżyce były zieloną dzielnicą – dziś zdarzają się ulice, gdzie przez kilkaset metrów nie można spotkać żadnego drzewa, co negatywnie wpływa na komfort życia i przemieszczania się w takim środowisku. Chciałbym wychowywać dzieci na Jeżycach z poczuciem, że mogą one bezpiecznie same chodzić do szkoły przez ulice pełne zieleni i oddychać tutaj czystym powietrzem.  Jednocześnie chciałbym uniknąć sytuacji, w której Jeżyce staną się dzielnicą tylko dla wybranych, a mieszkanie tutaj będzie dostępne tylko dla nielicznych – Rada Osiedla musi razem z miastem wypracować odpowiednią politykę przeciwdziałającą gentryfikacji naszego fyrtla.
22.Dawid Majewski

Jestem Poznaniakiem z urodzenia i Jeżyczaninem z wyboru. Ukończyłem Wydział Architektury na Politechnice Poznańskiej. Zajmuję się zawodowo fotografią i filmem. Jestem jednym ze współzałożycieli Wielkopolskich struktur Partii Razem i członkiem Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej. Jestem związany z poznańskim środowiskiem kultury. Jako aktywista miejski walczyłem o rozpisanie konkursu architektonicznego na Kładkę przez Wartę. Jestem członkiem wyróżnionego zespołu projektowego w konkursie na Park Rataje. Współorganizowałem protestów przeciwko TTIP i wspomagałem wiele inicjatyw oddolnych. Interesuje mnie zrównoważony rozwój miasta. Chciałbym aby Jeżyce były wygodnym miejscem do mieszkania dla nas wszystkich i aby wzrost jakości życia nie oznaczał konieczności wyprowadzki tych z nas, których nie będzie stać na zamieszkanie na Jeżycach. Chciałbym, żebyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie na Jeżycach, oddychali lepszym powietrzem, mogli się rozwijać, brać udział w życiu kulturalnym i planować tutaj swoją przyszłość.

24.Tomasz Miderski

Przygodę z Jeżycami zacząłem jako lokator Domu Studenckiego „Akumulatory”. Jestem mieszkańcem dzielnicy od 10 lat. Nie należę do żadnej partii politycznej, acz wspieram dobrym słowem Partię Razem. Należę do NSZZ „Solidarność”, jestem też członkiem Poznańskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Wspierałem na protestach Rodziny Osób Niepełnosprawnych. Jestem głównym jeżyckim zrywaczem reklam „chwilówek”. Za serce dzielnicy uważam płytę Rynku Jeżyckiego. Jestem przekonany, że powinniśmy o Rynek Jeżycki dbać – w porozumieniu z klientami i osobami tam pracującymi. W Radzie Osiedla Jeżyce chciałbym pomóc w poprawie estetyki dzielnicy i w walce ze smogiem. Pragnę, by Jeżyce były miejscem przyjaznym do życia dla jak największej liczby mieszkańców, zwłaszcza uczących się, pracujących i cieszących się emeryturą.

25.Paweł Mleczak

Z Poznaniem związany jestem od urodzenia, obecnie mieszkam u zbiegu trzech ulic: Poznańskiej, Jeżyckiej oraz Mickiewicza. Na Jeżycach chcę przede wszystkim bezpiecznej oraz komfortowej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów a także płynnego ruchu samochodowego mieszkańców i jednocześnie zminimalizowania tranzytu przez nasze osiedle.  Skutkiem czego będzie zmniejszenie hałasu i smogu. W Radzie Osiedla będę również zabiegał o powstanie jeżyckiego wybiegu dla psów. Moją domeną jest uważność a także odwaga – nie boję się zmian. Zmian na lepsze. Przyświeca mi hasło: Myśl globalnie, działaj lokalnie!
Jestem aktywnym członkiem Stowarzyszenia Rowerowy Poznań, przeprowadziłem już kilkadziesiąt szkoleń z bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach po Poznaniu. W stowarzyszeniu zajmuję się również promocją projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego oraz przygotowywaniem materiałów edukacyjnych. Studiuję Doradztwo i Coaching w Collegium Da Vinci. Prowadzę darmowy lektorat z języka holenderskiego. Jestem Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi. Pracuję w branży reklamowej. Wiele radości sprawia mi uprawianie jogi oraz gotowanie dla całej rodziny. Lubię też wodę – latem freediving, a zimą morsowanie.

29. Adam Pakulski

Urodziłem się przy ulicy Polnej, a dorastałem niewiele dalej, przy Sienkiewicza. To właśnie tutaj, niedaleko Rynku Jeżyckiego, razem z rodziną prowadzimy pensjonat, w którym goście z różnych stron zachwycają się naszą dzielnicą. Jako szkołę średnią wybrałem „Marcinka”, a po maturze dostałem się na studia prawnicze. W pracy na rzecz naszej społeczności lubię jej wymierne efekty. Każda zaangażowana osoba to więcej zieleni, czy piękniejsze skwery dla naszej dzielnicy. Zależy mi na bezpiecznych Jeżycach, aby mieszkańcy i mieszkanki naszej dzielnicy nie musieli się obawiać o swój dobytek. Poprawa rozwiązań komunikacyjnych, estetyki ulic oraz placów, a także zazielenienie Jeżyc to są główne cele, które chciałbym realizować w radzie. Na co dzień się z Państwem spotykam, rozmawiamy i widzę, że nasza dzielnica się zmienia, otwiera na nowych mieszkańców. To dobrze! Razem dbajmy o nasz fyrtel.

30.Grzegorz Pakulski

Na Jeżycach mieszkam prawie całe życie, tu prowadzę działalność gospodarczą. Przez ostatnie 4 lata działałem w jeżyckiej Radzie Osiedla uczestnicząc w drobnych działaniach, które łącznie tworzą piękniejsze ulice. Obecnie jestem członkiem komitetu rewitalizacji przy Radzie Miasta. Uważam, że Jeżyce mogą rozwijać się jeszcze prężniej i rosnąć nie tylko w nowe osiedla, ale i nową przestrzeń publiczną.
33.Jacek Piotrowski

Jestem z wykształcenia informatykiem, prowadzę wspólnie z kolegą firmę doradczą, a także zajęcia na Politechnice propagujące organizację skutecznej pracy własnej i współpracy. Od zeszłego roku jestem starszym uczniem medytacji Vipassana, czyli metody Widzenia Rzeczy Takimi Jakimi Są. Od 30 lat mieszkam na Jeżycach. Początkowo byłem tu widzem, przechodniem i zabieganym ojcem. Ale od 2015 roku, gdy wspólnie z koalicją „Odmieńmy Jeżyce”, zostałem wybrany radnym – zaczęliśmy realizować nasze osiedlowe marzenia. Bezpośrednio zaangażowany byłem w organizację 3 etapów konsultacji dot. przebudowy ul. Jackowskiego, konsultacje dot. remontu ul. Słowackiego, stworzenia parku na ul. Kościelnej, poprawy jakości edukacji w jeżyckich szkołach. Zainspirowaliśmy Urząd Miasta do zorganizowania konsultacji dotyczących reorganizacji ruchu na Jeżycach. Uczestniczyłem w tworzeniu nowych form komunikacji Miasta z mieszańcami Osiedla:  gablot osiedlowych (mamy ich obecnie 4), przenośnych punktów dystrybucji czasopisma Nasze Jeżyce (szukajcie żółtych toreb na stojakach rowerowych) itp.
Wierzę, że grupa ludzi, których łączą wspólny cel i wiedza, jak go osiągnąć, potrafi zarówno burzyć istniejące mury, jak budować w ich miejsce nowy, wymarzony świat. Jako wspólnota stajemy się graczem, a przestajemy być pionkiem. Chciałbym przyczynić się do tego jako radny Osiedla Jeżyce w kolejnej kadencji.
34.Aleksander Raźniewski

Od ponad 20 lat mieszkam na ulicy Dąbrowskiego, niedaleko Rynku Jeżyckiego. W pracach Rady Osiedla moim priorytetem jest zbliżający się remont ulicy Dąbrowskiego i Rynku Jeżyckiego. Chcę zadbać aby było to miejsce przyjazne dla wszystkich mieszkańców, z ożywionym handlem, możliwością dojazdu i samochodem i rowerem, a także przyjemnego pieszego spaceru.
Zawodowo zajmuję się ubezpieczeniami.   
37. Anna Sarbak

Działam społecznie już od wielu lat. Jestem postrzegana jako człowiek skłonny do pomocy, życzliwy, solidny, dbający o przyjazną atmosferę. Ludzi lubię, szanuję, wspieram i buduję międzypokoleniowe relacje.
Doświadczam Ich zaufania i sympatii. Praca dla innych sprawia mi satysfakcję. Nie stawiam obietnic, ale rozmawiam i słucham. Dążę do poprawy jakości życia mieszkańców Jeżyc, Przedstawiam sprawy uczciwie i obiektywnie. Kontakty z mieszkańcami, przedszkolami ,szkołami, instytucjami i władzami m. Poznania świadczą o tym, że działam autentycznie. Tak zamierzam dalej pracować dla dobra naszych mieszkańców.
38. Filip Schmidt

Jestem poznaniakiem, urodziłem się w 1983 r., wychowałem na Wildzie, a od 10 lat mieszkam na Jeżycach, przy ul. Słowackiego. Pracuję w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, a za działalność naukową otrzymałem stypendia DAAD (2009) i Fundacji UAM (2010) oraz nagrodę Prezesa Rady Ministrów (2012) i Polskiego Towarzystwa Socjologicznego (2015).
Moja praca społeczna na rzecz Poznania zaczęła się w 2013 roku, gdy zabrukowano tętniący życiem Placu Asnyka. Wspólnie z kilkorgiem mieszkańców Jeżyc założyliśmy Inicjatywę Plac Asnyka i walczyliśmy o poprawienie koszmarnego projektu tzw. rewitalizacji tego pięknego miejsca. Dzięki temu istnieje tam dzisiaj przynajmniej niewielki plac zabaw. W 2015 roku kandydowałem z powodzeniem do Rady Osiedla oraz zostałem Przewodniczącym Zarządu Osiedla. Przez ostatnie cztery lata byłem zaangażowany m. in. w takie działania, jak:
Zielone Jeżyce: zrekultywowanie szeregu skwerów, nowe nasadzenia przyuliczne oraz projekt rewitalizacji wnętrza ul. Kościelnej.
Komfort i bezpieczeństwo pieszych: remonty chodników na kilkunasty ulicach, szersze chodniki i bezpieczne przejścia na ul. Słowackiego, przygotowanie projektów uspokajania ruchu.
Wygodny i estetyczny Rynek Jeżycki: badania i konsultacje społeczne oraz stworzenie na ich podstawie projektu odnowienia płyty rynku.
Wspieranie jeżyckiej edukacji, zwłaszcza szkół podstawowych.
Wspieranie Centrum Amarant, a później Domu Tramwajarza jako centrum kultury dla Jeżyc.
Szczegóły można znaleźć na stronach www: http://filipschmidt.pl/wykonane/ i https://www.koalicjapdm.org/dzialamy-dla-poznania/#filip-schmidt oraz na stronie Osiedla Jeżyce: https://www.facebook.com/RadaOsiedlaJezyce/
Kandyduję, ponieważ chciałbym, aby Jeżyce się rozwijały i były coraz lepszym miejscem do życia. W szczególności chciałbym zadbać o:
Walkę ze smogiem i rozwijanie działań, które znalazły się w moim zwycięskim projekcie „Skończmy ze smogiem w Poznaniu!” w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.
Jeżycką zieleń, a zwłaszcza: rewitalizację wnętrza ul. Kościelnej i rekultywację skweru przy ul. Dąbrowskiego/Janickiego zgodnie z przygotowanymi już projektami; zagospodarowanie skweru przy skrzyżowaniu ul. Jeżyckiej i Norwida, stworzenie parku Nad Seganką obok terenów dawniej Wiepofamy;
Remonty i poszerzanie jeżyckich chodników, m. in. na ul. Jackowskiego, Poznańskiej, Jeżyckiej, Mickiewicza, Sienkiewicza i Wawrzyniaka;
Uspokojenie ruchu i bezpieczne przejścia dla pieszych, zwłaszcza przy szkołach nr 23 i 36 i na ul. Poznańskiej, Jeżyckiej, Polnej i Zwierzynieckiej;
Realizację projektu odnowienia płyty Rynku Jeżyckiego.
40.Aleksandra Sołtysiak-Łuczak

Jestem Jeżyczanką z wyboru, matką ucznia jeżyckiej, publicznej szkoły, działaczką społeczną. W Radzie Osiedla pełniłam funkcję Przewodniczącej Rady Osiedla Jeżyce. Chcę Jeżyc równych szans z równymi chodnikami i przystankami wiedeńskimi, tak by każdy mógł samodzielnie wsiadać i wysiadać z tramwaju. W obecnej kadencji zabiegałam o tereny zielone, zadbałam by Jeżyce miały swój park w planach miejscowych. Czynnie brałam udział w jury konkursu na rewitalizację zieleni przy ul Kościelnej. Unormowaliśmy własność jeżyckich skwerów. Najbardziej interesuje mnie edukacja w szkole i przedszkolu, nie zapominam także o najmłodszych żlobkowiczach. Jestem współautorka projektu na modernizację placu zabaw w przedszkolu Jarzębinka oraz boiska przy szkole na ul. Janickiego. Modernizacja ta nastąpi w 2019 roku. Aktywnie działam wraz z innymi rodzicami w radzie rodziców, zorganizowałam także spotkanie przedstawicielek rad rodziców. Efektem tego spotkania były dwa projekty do budżetu obywatelskiego. Sportowe Jeżyce ( zwycięskie) i Szkoły na Glanc. Udało nam się ze środków Rady Osiedla zakupić elementy wyposażyć korytarze szkolne, tak by były bardziej przyjazne dla naszych dzieci. Wierzę, że nasze żłobki, przedszkola i szkoły mogą być na wyższym poziomie zarówno w edukacji, opiece czy infrastrukturze. Razem radnym osiedlowymi wylobbowaliśmy milion złotych na elewację SP 36.
Współinicjowałam powstanie Porozumienia żłobkowego, które zatrzymało prywatyzację żłobków publicznych w Poznaniu, a także dofinansowało dzieci uczęszczające do żłobków prywatnych. Byłam prezeską Stowarzyszenia Kobiet Konsola, które działa na rzecz kobiet w Poznaniu. Od samego początku zaangażowałam się w działania dotyczące Placu Asnyka, który ma być miejscem łączącym pokolenie, a nie pustynią wyłożoną kostką brukową. Zabiegam o nowy plac zabaw na Jeżycach. Byłam wicepełnomocniczką wielkopolskiego kongresu kobiet oraz koordynatorką na Wielkopolskę zbierania podpisów poparcia dla parytetów. Dzięki mojej pracy kobiety mogły korzystać z licznych bezpłatnych warsztatów i spotkań.
Na Jeżycach dążę do uspokojenia ruchu, zieleni i dobrej edukacji. Mieszkam przy ulicy Św. Wawrzyńca.
45.Piotr Urbaniak

Jestem jeżyczaninem od 34 lat, oraz szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem Pracuje w jednej z poznańskich firm branży elektronicznej. Przez prawie dwie ostatnie kadencje byłem radnym rady osiedla Jeżyce. W radzie zajmowałem się głównie tematami związanymi z infrastrukturą drogową. Nie są mi obce problemy dotyczące czystości na ulicach, braku zieleni, zniszczonych chodników, czy braku placów zabaw dla dzieci. Działałem również na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Swoimi dotychczasowymi działaniami doprowadziłem do poprawy sytuacji w powyższych tematach na naszym osiedlu, a z Waszą pomocą i poparciem mam nadzieję dalej pracować w tym zakresie.
48.Helena Zadumińska

Mieszkam na Jeżycach od urodzenia, moja rodzina mieszka tu od trzech pokoleń. Z wykształcenia jestem socjolożką i administratywistką, aktualnie pracuję w Starostwie Powiatowym. Kilka lat temu zakochałam się w idei zero waste, dziś opiekuję się jeżyckim giveboxem i swoim zaangażowaniem staram się przyciągać do tej idei innych.
Na co dzień jestem żoną i mamą, działam w Radzie Rodziców w jeżyckim przedszkolu.
Wolny czas spędzam z córkami na „świeżym” powietrzu – jeździmy na rowerach, spacerujemy, bawimy się na placach zabaw.
Moim marzeniem jest miasto wolne od smogu, z zadbaną zielenią, przyjazne dla wszystkich mieszkańców. Swoje działania chcę skoncentrować na uporządkowaniu jeżyckich skwerów, ulic i zaułków, by mieszkańcy mogli cieszyć się i korzystać z miejskiej zieleni, a także na inicjatywach skierowanych do najmłodszych.